Skutočné priateľsvá sú ako vzácny druh zvierat.. na pokraji vyhynutia

Autor: Miroslav Kvapil | 25.1.2015 o 22:41 | Karma článku: 4,05 | Prečítané:  386x

Dnešná fantastická doba komunikačných nástrojov, prístrojov a defakto príležitostí by nám mala logicky dávať a my cez ňu vytvárať neuveriteľne silné putá a priateľstvá ako nikdy predtým. Výsledok je však naozaj s veľkým „žiaľ“ totálne opačný.

Zo života. Kedysi, keď sme sa hrávali na vedľajšej ulici ako malé deti v zime, hokejka do jednej ruky chlebík do druhej od mamky, stretli sme sa o 5tej, šup, zasvietila sa jedna jediná pouličná lampa oranžovo-žltej farby na ulici a my hŕstka chlapcov, ktorý sme vpodstate ani nevedeli v ktorej ruke tu hokejku držať, naobliekaný, zababušení, skrátka.. sme mali neskutočný FUN, a boli sme vtedy šťastný až po uši :-) Až časom si človek uvedomí prečo.. tak a pekne po poriadku - lebo sme tam boli všetci, ktorí sme tam mali byť, skrátka prídeš o 5tej, iné ťa ani nenapadne, meškať, neprísť, šťastné dieťa nenapadne neprísť, veď prídem o zážitok dňa, či týždńa, všetci super kamoši tam budú, mali sme vtedyústa fakt iba pre smiech, oči iba pre plač zo smiechu, a uši iba preto keď nás rodičia volali o 8mej domov, že háló Vladko šup šup domov. To teda boli časy :-)) My sme vtedy spolu skrátka chceli byť aneriešili sme nič, iba absolútny vzorec spontánnej zábavy na druhú :-)

Dnes, sú veci iné, sú ľudia iní, ale bacha aj my, aj my sme sa zmenili. Priateľstvá sa žial menia na závisť až nenávsiť, kruté a smutné.. ale aj toto je dnes tu. Ten druhý ti zavadzia, limitujeme sa. Príklad do života.. Ahoj Peter, čak čo kedy sa stretneme?? O 19tej? Vieš čo, vtedy nie lebo.. tak ok, tak o 20.tej? ešte ti zavolám. Super, a to som ťa pozval na svadbu, povedal som si v duchu. Facka ako z dela.. Zvlásť ak je to takto X-tý krát. Otázka. Kto je tento človek, kým chce byť pre mňa? Odpoveď. Ktokoľek len nie priateľ.

Skutoční priatelia a skutočné priateľstvá sú hrdinami dnešnej doby. Priatelia si nikdy nezavadzajú, fyzicky ani časovo, a vlastne oni sa nemusia ani pýtať, skrátka sú. A neriešiš s nimi nikdy nič viac než iba absolútny vzorec spontánnej zábavy na druhú :-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Za státisíce dolárov 30 miliárd škody. Ako sa terorizmus vypláca

Kým panuje zmätok, je možné za teroristu kohokoľvek, kto nám oponuje.

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi.

ŠPORT

Na Gire sa ukázali talenty i šprintér, ktorý bude trápiť Sagana

Najzaujímavejšie momenty stého ročníka Giro d'Italia.


Už ste čítali?