Skutočné priateľsvá sú ako vzácny druh zvierat.. na pokraji vyhynutia

Autor: Miroslav Kvapil | 25.1.2015 o 22:41 | Karma článku: 4,05 | Prečítané:  389x

Dnešná fantastická doba komunikačných nástrojov, prístrojov a defakto príležitostí by nám mala logicky dávať a my cez ňu vytvárať neuveriteľne silné putá a priateľstvá ako nikdy predtým. Výsledok je však naozaj s veľkým „žiaľ“ totálne opačný.

Zo života. Kedysi, keď sme sa hrávali na vedľajšej ulici ako malé deti v zime, hokejka do jednej ruky chlebík do druhej od mamky, stretli sme sa o 5tej, šup, zasvietila sa jedna jediná pouličná lampa oranžovo-žltej farby na ulici a my hŕstka chlapcov, ktorý sme vpodstate ani nevedeli v ktorej ruke tu hokejku držať, naobliekaný, zababušení, skrátka.. sme mali neskutočný FUN, a boli sme vtedy šťastný až po uši :-) Až časom si človek uvedomí prečo.. tak a pekne po poriadku - lebo sme tam boli všetci, ktorí sme tam mali byť, skrátka prídeš o 5tej, iné ťa ani nenapadne, meškať, neprísť, šťastné dieťa nenapadne neprísť, veď prídem o zážitok dňa, či týždńa, všetci super kamoši tam budú, mali sme vtedyústa fakt iba pre smiech, oči iba pre plač zo smiechu, a uši iba preto keď nás rodičia volali o 8mej domov, že háló Vladko šup šup domov. To teda boli časy :-)) My sme vtedy spolu skrátka chceli byť aneriešili sme nič, iba absolútny vzorec spontánnej zábavy na druhú :-)

Dnes, sú veci iné, sú ľudia iní, ale bacha aj my, aj my sme sa zmenili. Priateľstvá sa žial menia na závisť až nenávsiť, kruté a smutné.. ale aj toto je dnes tu. Ten druhý ti zavadzia, limitujeme sa. Príklad do života.. Ahoj Peter, čak čo kedy sa stretneme?? O 19tej? Vieš čo, vtedy nie lebo.. tak ok, tak o 20.tej? ešte ti zavolám. Super, a to som ťa pozval na svadbu, povedal som si v duchu. Facka ako z dela.. Zvlásť ak je to takto X-tý krát. Otázka. Kto je tento človek, kým chce byť pre mňa? Odpoveď. Ktokoľek len nie priateľ.

Skutoční priatelia a skutočné priateľstvá sú hrdinami dnešnej doby. Priatelia si nikdy nezavadzajú, fyzicky ani časovo, a vlastne oni sa nemusia ani pýtať, skrátka sú. A neriešiš s nimi nikdy nič viac než iba absolútny vzorec spontánnej zábavy na druhú :-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Čo chcú z Bratislavy urobiť kandidáti na župana

Ako vidia kandidáti Bratislavský samosprávny kraj dnes a kam by mal smerovať? Sledujte diskusiu SME Naživo.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Café Európa: Európa po nemeckých voľbách

Aký dopad budú mať voľby v Nemecku na Európu i Slovensko? Sledujte diskusiu naživo.


Už ste čítali?